
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Crimp |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Gender | Female |
| Connector Type | Housing |
| Number of Positions | 12 |
| Row Spacing | 2 mm |
| Mating Post Length | |
| Termination Post Length |
Stock: 519
Distributors
pcbx
Unit Price$0.05856
Ext.Price$0.05856
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.05856 | $0.05856 |
| 10 | $0.02928 | $0.29280 |
| 50 | $0.02648 | $1.32400 |
| 100 | $0.02395 | $2.39500 |
| 500 | $0.02166 | $10.83000 |
| 1000 | $0.01959 | $19.59000 |
| 3000 | $0.01823 | $54.69000 |
| 5000 | $0.01696 | $84.80000 |
| 10000 | $0.01578 | $157.80000 |
